Влада Херсонської області має намір залучати інвестиції в оновлення внутрішньогосподарських систем зрошення і покупку дощувального оснащення. Про це повідомив голова обласної держадміністрації Юрій Гусєв. На засіданні розглядалися перспективи розвитку зрошення в південній частині країни. Також використання земель під зрошення і можливості відновлення іррігаціі.

Херсонські працівники водних господарств вимагають підвищення тарифів на зрошення. Як сказав Юрій Гусєв, без працездатною зрошувальної системи Херсонська область не може бути конкурентноздатною. Зрошувані площі регіону вважаються страховим фондом стабільного землеробства, особливо, під час посухи. З урахуванням обмежень бюджету, зараз треба займатися пошуком додаткових ресурсів, щоб відновити полив.

Зараз на Херсонщині 427,1 тис. Га. площ під зрошенням. При цьому іригаційні системи не використані в повну силу. Зрошуються тільки 320 тис. Га. Виходячи з цього, як каже Гусєв, потрібно прискорити процес прийняття Стратегії зрошення і дренажу України до 2030 р Херсонщина має розробити низку пілотних проектів і показати всій країні, що зрошувальні площі можна відновити, не привертаючи бюджетні кошти, але співпрацюючи з міжнародними організаціямі.

Якщо вирішити вищевказані завдання, поливна землі буде використовуватися більш якісно, ​​що приверне кошти для відновлення мережі зрошення і покупки дощувальної техніки, а також слугуватиме покращенню економічної ефект вности зрошуваного землеробства, підвів підсумок Юрій Гусєв.